Bookmark and Share

Giriş Sayfası | Hizmetlerimiz | Yeni Sertifikasyonu

Çevre Sertİfİkasyonu

ISO 14000

Bugünün is dünyasi müsterilere, hissedarlara ve topluluklara karsi daha büyük bir sosyal, çevresel ve mali sorumluluk gerektirmektedir. Sirketler is süreçlerinin ve ürünlerinin çevreye etkisini ölçmek ve kontrol etmek zorundadir. ISO 14001'i temel alan Çevreye Duyarli bir Yönetim Sisteminin uygulamaya koyulmasi bir sirketin faaliyetlerinin çevreye etkisini ölçmek ve kontrol etmek için temel önemdedir.

ABS QE'deki tüm sertifikasyon programlarimizda oldugu gibi bu sistemleri, her bir müsterinin çevreye yönelik sistemlere yaptigi yatirimdan en yüksek degeri elde etmesini saglamak amaciyla isin baglami içinde analiz ediyoruz.

Responsible Care Management System (RCMS®)

Responsible Care ®, American Kimya Konseyi (AAC) üyeleri ve ortaklari için daha iyi bir Isçi Sagligi ve Is Güvenligi performansi ve daha yüksek bir deger elde etmektedir. ACC'nin eski alti kuralinin (örnegin, topluluk bilinci ve acil eylem, dagitim, isçi sagligi ve is güvenligi, kirliligi önleme, süreç güvenligi ve ürün sorumlulugu) uygulanmasi gerekliliginin yerine Responsible Care Management System (RCMS) geçmistir. ABS QE, RCMS programinin gelistirilmesine katki saglayan kuruluslarin basina gelmektedir.

Mevcut kurallarin ilgili nitelikleri (güvenlik dahil) RCMS programina dahil edilmis olup önde gelen özel sektör kuruluslarinin ve Global Çevre Yönetimi Inisiyatifi, Uluslararasi Standardizasyon Örgütü ve diger kuruluslar üzerinden gelistirilen inisiyatiflerin standartlastirilmis en iyi uygulamalari ve resmi ulusal makamlarin belirledigi sartlar temeline oturtulmustur. Responsible Care Management System (RCMS) kesintisiz gelisimi temel alan bir sistemdir.

ACC üye kuruluslarinin RC 14001 ve Responsible Care ile ISO 14001 bir kombinasyonunu uygulama seçenegi vardir. RC 14001 yaklasimini benimseyen üyeler hem RCMS, hem de ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi sertifikalari için akreditasyona hak kazanirlar. RCMS ve RC 14001 sertifikasyon süreçleri hakkinda daha fazla bilgi için lütfen ABS QE ile baglanti kurun.

RC 14001®

ABS QE, kimya sanayinde sirketlere RC 14001 Teknik Sartlarina uygunluk sertifikasi vermek üzere ANSI-RAB ve ACC'den akreditasyon alan ilk tescil kurulusudur.

ABS Quality Evaluations tarafindan gerçeklestirilen denetim süreci bir kimya sirketinin ACC'nin Responsible Care Management System (RCMS) programini ISO 14001 sartlariyla birlikte uygulayip uygulamadigini kontrol eder.

Amerikan Kimya Konseyi, kimyasal maddelerin üretimi, islenmesi ve kullanimi konusunda kamuoyunun endiselerini gidermek üzere 1988'de Responsible Care® programini baslatti. Üye sirketler sektördeki sirketleri kimyasal maddelerin sorumlu bir sekilde kullanimi ve saglik, güvenlik ve çevre sorunlarina iliskin performanslarini sürekli gelistirmeleri konularinda tesvik etmektedir. RC 14001 teknik sartlari, orijinal Responsible Care® süreç yönetimi sistemlerine yönelik isçi sagligi ve is güvenligi inisiyatiflerini ve ISO 14001:2004 Standardinin çevreye duyarli yönetim sistemi sartlarini barindirmaktadir.

 

 

ABS QE | Hizmetlerimiz | Bize Ulaşın