Bookmark and Share

Giriş Sayfası

Bize UlaŞIn

General Inquiries

ABS QE Headquarters
16855 Northchase Dr.
Houston, TX 77060

certification@abs-qe.com

Tel: 1-281-673-2843
Fax: 1-281-673-2844

» Tüm Dünyada Ofis Arama

ABS Quality Evaluations

ABS QE - Türkiye
c/o ACTA International Technical Audits and Engineering Ltd.
İstanbul, Türkiye

info-tr@abs-qe.com

Tel: 90-212-6614127
Faks: 90-212-5591576

 

 

İtiraz ve Şikayet İşlemleri

İtirazlar

ABS Quality Evaluations, Inc. ("ABS QE") müşterilerine sözleşme gereği olan bir itiraz hakkı vermektedir. İtiraz işlemleri ABS QE'nin sertifikasyonla ilgili kararları, belirlemeleri ve eylemlerine ilişkin olarak müşteri ve üçüncü taraf ihtilaflarını çözmeye yönelik formel bir prosedür sağlar. Tüm itirazlar yazılı olmalı ve aşağıdaki adrese gönderilmelidir:

ABS Quality Evaluations, Inc.
16855 Northchase Drive
Houston, Texas 77060

İhtilaflarla ilgili başvurular Sertifikasyon Departmanı'na yapılmalıdır. Sorun yine de çözüme bağlanmazsa, müşteri Operasyonlar Departmanı'na bir itiraz başvurusunda bulunabilir. Sorun hala çözüme kavuşturulamazsa, müşteri itiraz başvurusunu ABS Quality Evaluations Başkanına yapabilir. Başkanın durumu incelemesi sonrasında karşılıklı olarak anlaşmaya varılamazsa, müşteri Uluslararası Ticaret Odası'nın Uzlaşma ve Tahkim Kuralları uyarınca ek bir itiraz talebinde bulunabilir. Daha yüksek bir makama yapılan itirazla ilgili ayarlamalar Sertifikasyon Müdürü tarafından yapılır ve söz konusu itiraz New York yasalarına tabi olup Houston, Texas'ta görüşülür.

Şikayetler

ABS Quality Evaluations, Inc. veya müşterilerinden biri hakkındaki şikayetler ABS Quality Evaluations'ın herhangi bir çalışanına iletilebilir. Şikayetler, mektup, faks, e-posta, yüz yüze görüşme veya telefon gibi herhangi bir iletişim yoluyla iletilebilir. Şikayeti alan kişi mümkünse sorunu çözmeye çalışacak ve sonuçlarını resmi bir formda belgeleyecektir. Bunun ardından resmi form Sertifikasyon Müdürüne iletilecektir. Başka işlem yapılması gerekiyorsa, sertifikasyon Müdürü şikayetin uygun bir zamanlamayla ele alınmasını sağlamak üzere gerekli adımları atacaktır. Bu sürecin başından sonuna kadar, şikayetin ilk sahibi çözüm süreci hakkında, çözüm elde edilene ve konu kapanana kadar bilgilendirilecektir.

ABS Quality Evaluations, Inc.
16855 Northchase Drive
Houston, Texas 77060

Tel: 90-212-6614127 | Faks: 90-212-5591576

Şikayet Formu

Zorunlu Alanlar

Hitap

Ad

Şirket

Adres

Şehir

Eyalet

Posta Kodu

Ülke

*E-Posta Adresi

Telefon

 

*Şikayet Alanı


 

ABS QE | Hizmetlerimiz | Bize Ulaşın